ZÁPAS 11.KOLA III.A TRIEDY:

RUSKÁ N. VES DRIENOV

0:5 (0:1)

16.10.2011

V nedeľňajšom dvojzápase,keď proti mužstu z Drienova nastúpili dospelý aj dorarstenci sme odchádzali sklamaný a hlavne z hrozivým skóre 1:12. Ale treba športovo priznať, že hlavne mužstvo dospelých z Drienova hralo dobre a zaslúžene vahralo toto stretnutie. Nám sa podarilo s nimi držať krok ako tak v prvom polčase. Nepúšťali sme hosťujúcich hráčov do vyložených šancí. Ale prišla 33 minúta a rohový kop, keď osamotený hráč Drienova nedal nášmu brankárovi žiadnu šancu. My sme mali akú-takú šancu len Lukášom Ličákom, ale tá ostala nepremená. Škoda, že sme dostali gól na 0:2 hneď v 61 minúte, lebo sme sa pomaly dostávali do hry. Po tomto góle sa už potom otvorila hra a hostia vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré dokázali aj premeniť. Najskôr v 78, potom v 83 a nakoniec v 86 minúte zvyšovali na hrozivých 0:5. My sme na koci zápasu ani v 100% šanci nedokázali skórovať a to keď sa na brankára sám rútil Lukáš Ličák. A tak naša strelecká nemohúcnosť trvá už hrozivých 488 minút. Asi by trebalo vypísat súťaž na strelca. No nič, treba len trpezlivo pracovať a postupne prídu aj góly. Väčšina hráčov je určite šťastných, že sa skončila táto časť sezóny a že si môžu vyčistiť hlavy a oddýchnuť si od súťažných zápasov a pomaly sa pripravovať na odvety.Je dosť času na to aby si každý oddýchol a dal sa nie len zdravotne do poriadku. Od januára začína zimná príprava a tak sa tešíme na všetkých aj uzdravených hráčov, prípadne nejaké posily.

Zostava: Dupkala-Katuša,Lejko,Poliak,Choma-Šimko,Jakubčo,Dolinský,Klobušovský,Ličák-Libera,

9.10.2011

398 minút trvá naša strelecká nemohúcnosť. Presne toľko minút sa trápime a streliť gól je pre nás v posledných zápasoch veľký problém. Aj v tomto zápase sme mali pár sľubných príležitostí na strelenie vytúženého gólu, ale šance Maťa Lejka či samostatný únik Lukáša Ličáka ostali nepremenené. V stretnutí, ktoré sa skončilo spravodliovou remízou sme začali viac než zle, keď sme od 7 minúty hrali o jedného hráča menej. Hlavný rozhodca Komorník na podnet asistenta Lysina dal červenú kartu Stanovi Semanovi... Domáci v podstate hrali celý zápas o jedného hráča viac. Ale v prvom polčase sme si vyloženejšie šance vypracovali my a domáci mali šance len z rohových či priamych kopov. V druhom polčase nás zavreli na našej polovici, ale ich strely buď minuli našu bránu, alebo si s nimi dokázal poradiť dobre chytajúci brankár Rudo Dupkala. Mužstvo dokázalo stretnutie dohrať dobre takticky aj o desiatich hráčov. Vďaka patrí všetkým zúčastneným a do posledného súboja s lídrom súťaže z Drienova ak konečne strelíme gól a neinkasujeme tak môžme počítať s tromi bodmi. Teší nás aj návrat hrajúceho trénera Dana Klobušovského, ktorý prichádza z polročného hosťovania. Jeho príchod potešil nielen hráčov.

Zostava: Dupkala-Katuša,Lejko,Poliak,baník-Ličák,Klobušovský,Dolinský,Šimko-Libera,Seman

2.10.2011

Ťažko sa vyjadruje k zápasu v ktorom sme boli domáci jednoznačne lepším mužstvom.Hrali kombinančne pekný futbal a všetky góly ktoré strelili do našej brány boli z bezprostrednej blízkosti nášho brankára a po sa mostatných nájazdoch. tento zápas sme jednoznačne nezvládli a kríza, ktorá momentálne vládne v našom mužstve sa len prehlbuje. Veď gól sme už nestrelili presne 308 minút a to už svedčí o niečom. Domáci si už v prvom polčase vytvorili trojgólový náskok, keď v 25, 34 a 39 minúte rozhodli v podstate zápas. My sme síce v druhom polčase začali ako tak hrať a prichádzali aj šance, ale domáci v 63 min. svojím štvrtým gólom zobrali akú-takú šancu na skorigovanie výsledku. O 3 min. už bolo 5:0. V 81 min. domáci svojím šiestym gólom ukončili svoje strelecké hody. Atreba povedať, že ešte veľa ich dobrých príležitostí ostalo nevyužitých. Čakajú nás dva super ťažké zápasy proti Ľuboticiam a v poslednom kole privítame Drienov...

Zostava: Kňažek-Baník,Goban,Lejko,Katuša-Ličák,Dolinský,Choma-Poliak,Dupkala,Libera

Žltá karta: Baník

(ďalšie foto vo fotgalérii)

ZÁPAS 8.KOLA III.A TRIEDY:

RUSKÁ N. VES - DULOVÁ VES

0:2 (0:1)

25.9.2011

Zápas, ktorý sa mal skončiť naším jednoznačným víťazstvom sa však skončil a nie len na še prakvapenie našou prehrou. Domácou prehoru po dlhých mesiacoch. Veď posledný krát sme prehrali na domácom trávniku ešte v sezóne 2009/2010. Táto prehra mrzí o to viac, že sme sa mohli po prehre rezervy Ľubotíc na jeden bod. No nestalo sa. Hostia dokázali zo svojích dvoch striel do priestoru brány streliť 2 góly. Ten prvý padol v 23 min. po menšej chybe brankára Maťa Kňažeka, keď nedokázal vytlačiť strelu nad brvno a tá skončila v našej sieti. Druhá strela prišla v druhom polčase v 56 min., keď po chybe v obrane a strele do žrde dorážal osamotený hráč hostí v päťke do brány. Hráčom v podstate nie je čo vyčítať, ale to množstvo zahodených vyložených šancí stojí za zamyslenie. Skoro celý zápas sa hral na polovici Dulovej Vsi, ale nepadlo to ani z vyložených šancí, nepadlo to ani z priamych kopov a ani z rohových kopov. Šancí bolo neúrekom, ale keď sa nedá gól do prázdnej brány ani pomaly z bránkovej čiary tak nad tým sa už treba zamyslieť. Veď v 8 kolách streliť len jedenásť gólov je strašne málo a v tomto smere patríme medzi najhoršie mužstvá v súťaži. V ďalšom kole cestuje do Tulčíka, ktorý dokázal zvíťaziť dosť prekvapujúco v Ľuboticiach. V tejto súťaži môže každý zviíťaziť nad každým, už niet slabého mužstva. Sami sme sa presdvečili, že kto nevie dať gól nemôže bodovať.

Zostava: Kňažek-Katuša,Goban,Tobiáš,Baník-Kočiščák,Klobušovský,Dolinský,Ličák-Lejko,Libera

18.9.2011

Siedme kolo prinieslo dva odlišné polčasy. V prvých 45 minútach to bol v podstate zápas na jednu bránu. A to na bránu domácej Kométy. Vypracovali sme si kopu gólových príležitostí, ale ani jedna neskončila v sieti domáceho brankára. Veď už pomer striel na bránu 0:8 svedčí o tom, že sme stretnutie začali veľmi dobre. Hralo sa na polovici domáceho mužstva, ale ako to v posledných zápasoch býva trápime sa s koncovkou a streliť gól je pre nás viac než ťažké. Po zranení sa síce vrátil  najlepší strelec Jožko Šimko, ale ešte potrebuje čas aby to bolo ten správny Jožko. Domáci hráči v prvom polčase zaskočený našou hrou skôr rozprávali s rozhodcom a nevenovali sa hre. Do druhého polčasu nastúpili ako vymenený a boli to práve oni, ktorým patril druhý polčas. My sme sa dostávali do šanci už len sporadicky, ale aj tak samostatný únik Oskára Poliaka si pýtal gól. V druhom polčase treba poďakovať za skvelý výkon nášmu brankárovi Maťovi Kňažekovi, ktorý pochytal pár sľubných šancí domnácich hráčov. Svoj skvelý výkon vyšperkoval zmarením šance pri samostatnoim úniku domáceho útočníka. Treba povedať, že remíza je nakoniec spravodlivá pre obe mužstvá.

Zostava: Kňažek-Katuša,Lejko,Goban,Baník-Kočiščák,Dolinský,Klobušovský,Šimko-Poliak,Ličák

Náhradník: Seman

Žlté karty: Klobušovský,Kočiščák

ZÁPAS 6.KOLA III.A TRIEDY:

RUSKÁ N. VES - LIČARTOVCE

1:0 (0:0)

11.9.2011

V šiestom kole sa hralod začiatku skôr medzišestnátkový futbal.Z minimom šancí. Všetko sa odhrávalo medzi šestnástkami, v strede ihriska. Treba povedať, že hostia z Ličartoviec mali hlavne v prvom polčase viac z hry, ale šance nemali skoro žiadne. Všetko končilo na našej pozornej obrane, ktorá si za dnešný výkon zaslúži pochvalu. Hrali sme dosť staticky, ale boli to práve naši hráči, ktorý sa dostávali do vyložených šancí.Ale tie zostávajú v posledných zápasoch nepremenené. Hlavne dve super šance striedajúceho Lukáša Ličáka si pýtali gól. Ten striedal už v 28 min. zraneného Vila Liberu. Prvý polčas sa nakoniec skončil 0:0. Chlapci si cez polčas povedali čo by mali hrať ináč a hneď to bol iný zápas. Hlavne to bolo o zodpovednosti a a o chcelosti urobiť niečo navyše. V 55 min. prišlo z našej strany k druhému striedaniu, keď Maťa Dolinského vystriedal Oskár Poliak. Ten pri svojom druhom dotyku s loptou otvoril skóre stretntutia. Po skvele zahratom priamom kope Mira Gobana v 58 min. svojím volejom si Oskar otvoril svoj gólový účet v tomto súťažnom ročníku. Hostia sa síce ešte snažili, hrali, ale šancí na to aby strelili gól mali strašne málo, resp. skoro žiadnu vyloženú. Šance prichádzali skôr po centrovaných loptách, ale aj s tými si dokázala naša obrana poradiť. Gól sme, ale už nestrelili ani my, aj keď šancí do otvorenej obrany bolo dosť. A tak mohol po dvoch nadstavených minútach dobre a presne pískajúci rozhodca ukončiť zápas. Tešili sme sa z víťazstva, ale určite je čo ešte zlepšovať. V tom by nám mal pomôcť prichádzajúci tréner Petruška. Uvidíme čo s toho bude.

Zostava: Kňažek-Katuša,Lejko,Goban,Zápach-Klobušovský,Draganovský,Kočiščák,Baník-Libera,Dolinský

Náhradníci: Poliak,Ličák,Dupkala

Gól: Poliak

ZÁPAS 5.KOLA III.A TRIEDY:

ROKYCANY - RUSKÁ N. VES

2:0 (1:0)

4.9.2011

Nikto z nás si pred zápasom v Rokycanoch aniv najhoršom sne nemyslel, že by sme nebodovali u mužstva, ktorý minulú sezónu ťahal v skoro každom zápase za kratší koniec a dostávali gólov viac než dosť. Ale to bola minulá sezóna a vtej novej je to úplne iné mužstvo. Mladé a rýchle. Nehrali nejaký výnimočný futbal, práve naopak len z obrany to kopali do predu na útočníkov a s toho ťažili. my sme sa dostávali v niektorých momentoch do obrovských šancí, ale ani jedna nebola využitá. Práve po jednej našej obrovskej šanci, ktorú spálil Lukáš Ličák prišiel v 38 min. trest keď unikol domáci útočník a otváral skóre zápasu. V druhom polčase prichádzali šance, hlavne samostatný únik Vila Liberu, ale ten zo svojou šancou naložil veľmi zle. Hlavička Martina Lejka len lízala brvno. A v čase keď sme už hrali na troch útočníkov prišiel pre nás druhý krát v zápase trest. V 87 min.  unikol našej obrane domáci hráč a po zmätkoch v nej sme prehrávali 2:0. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo a tak stav 2:0 pre domácich ostal aj po odpískaní hlavného rozhodcu Kvašňáka v platnosti. Škoda zranení pravého obrancu Poliaka, ktorý pri hlavičkovaní zle dopadol na tvrdú hraciu plochu a tak musel predčasne striedať. V 77 min. musel zísť z ihriska stopér Miro Goban, ktorého nepríjemne seklo. V sobotu sa na uličnej zranil druhý stopér Rišo Tobiáš.  Ďalší traja hráči, ktorý rozšírili skupinu zranených hráčov. Ešte šťastie, že má kto hrať. V nedeľu nás čaká ešte ťažší súper z Ličartoviec. Tak len treba dúfať, že ten výkon bude o dosť lepší a že sa konečne premenia šance, ktoré sa v Rokycanoch trestuhodne pozahadzovali.

Zostava: Kňažek-Poliak,Goban,Lejko,Katuša-Kočiščák,Dolinský,Klobušovský,Kleban-Draganovský,Ličák

Náhradníci: Baník,Lakatoš,Seman,Libera,Staško

Žltá karta: Katuša

ZÁPAS 4.KOLA III.A TRIEDY:

RUSKÁ N. VES - KOKOŠOVCE

2:0 (2:0)

28.8.2011

Štvrté kolo III.A triedy prinieslo hneď niekoľko prekvapení. Rezerva Ľubotíc prehrala doma s Kométou Po, Rokycany si prekvapivo poradili s Tulčíkom a Chmeľov si doma poradil s Drienovom. Tieto výsledky potešili hlavne nás. My sme nechceli dopustiť aby sa prekvapenie konalo aj na náš účet a tak sa od začiatku začalo hrať na 100%. Veď už v 3 min. bolo 2:0 a ak by bol zápas skončil väčším rozdielom tak by nik z mužstva Kokošoviec nemohol povedať ani slovo. Tí mali svoju jedinú šancu až tesne pred koncom zápasu, keď nepodarený center musel vytlačiť Rudo Dupkala na roh. Celé mužstvo pracovalo ako malo a chýbalo len viac strelených gólov. Naši chlapci pozahadzovali aj nemožné šance. Ešte dobre, že svoje šance využil Jožko Šimko. ten v 1 min. po chybe brankára otvoril skóre a v 3 min. zvyšoval na 2:0. O dve minúty mohol skompletizovať svoj hetrik, ale vov eľmi dobrej šanci zaváhal.Škoda jeho zranenia a dúfame, že nebude príliš vážne a o týždeň bude fit.  Po poslednom hvizde dobre pískajúcich rozhodcov Tabišovcov (otec so synom) sme sa po štvrtom kole dostali na prvú priečku v tabuľke. V ďalšom kole cestujeme do Rokycian, ktoré sú viac než mylím prekvapením jesennej časti. Len tri body nás potešia.

Zostava: Dupkala-Katuša,Goban,Tobiáš,Poliak-Kočiščák,Dolinský,Klobušovský,Šimko-Libera,Draganovský

Náhradníci: Zápach,Seman,Staško,Kňažek

Góly: Šimko 2

ZÁPAS 3.KOLA III.A TRIEDY:

CHMEĽOV RUSKÁ N. VES

2:2 (0:2)

21.8.2011

No neviem neviem, možno nám na konci sezóny ešte tieto stratené dva body chýbať. Už v 2min. po rohu a hlavičke Jožka Šimka sme vyhrávali 1:0. Domáci sa poriadne ešte nespamätali a v 8 min. Viliam Libera po samostatnom úniku a prelobovaní domáceho brankára viedli 2:0. A neprišli ďalšie údery do domácej obrany, ale prišlo uspokojenie a prispôsobenie sa hry domácich. Prestali sme hrať svoju hru. V prvom polčase to bolo ešte celkom fajn, ale v druhom sa už len nakopávali lopty a hralo sa zle. Domáci z ničoho strelili 2 góly. Najskôr v 70 min. znižovali na 1:2 a v 85 min. sa im podarilo dokonca vyrovnať, keď sme si loptu zrazili sami do brány. Domáci, ktorý v celom priebehu stretnutia nemali ani šancu, či strelu na bránu uhrali remízu, ktorá určite nebola zaslúžená, ale pre  nás možno ako dobré varovanie do ďalšieho kola a ďalších zápasov.

Zostava: Dupkala-Katuša,Goban,Dolinský,Poliak-Kočiščák,Draganovský,Klobušovský,Šimko-Libera,Ličák

14.8.2011

Aj v druhom kole súťažného ročníka 2011/2012 sme dvakrát  prehrávali a dvakrát sa nám podarilo vyrovnať a dokonca streliť aj víťazný gól, ktorým sme si pripísali ďalšie tri body do tabuľky. Zápas začali lepšie hostia, keď po naších chybách v obrane si vytvárali šance. V 15 min. sa pri zbytočnom vybehnutí zranil náš brankár Martin Kňažek. Jeho natiahnutý stehenný sval mu nedovolil ďalej chytať a tak ho musel v 22 min. vystriedať v bráne Oskár Poliak. A ten hneď v 27 min.po zlom vybehnutí a prelobovaní hráťa lemešian inkasoval. A bolo 0:1. Konečne po inkasovanom góle prichádzali šance aj na našej strane a po jednom z rohových kopov vyrovnával v 34 min. hlavou Slavo Klobušovský. Do polčasu sa už nič mimoriadne neudialo a tak stav 1:1 ostal v platnosti. Kto si myslel, že v druhom polčase to bude z našej strany kanonáda astrelecké hody tak ten musel byť riadne sklamaný. Naďalej to bol len taký medzišestnástkový futbal. Po jednej z mála šancí hostí však prišla strela z väčšej vzdialenosti a hostia v 59 min. znova vyhrávali. Bolo 1:2. Za tohoto stavu sa do predu posunul Martin Dolinský a hlavne jeho aktivitou sa zlepšila aj hra. Po faule naň v 64 min. kopal penaltu Robčo Kleban a nedal šancu brankárovi Lemešian. 2:2. Už aj naša hra smerom dopredu bola lepšia a aj prichádzali šance, ktoré však ostali nevyužité. No prišla 76 min. a rohový kop v podaní Mira Gobana, hlavička Lukáša Ličáka, ktorá skončila v sieti a stav bol 3:2. Hostia dohrávali len desiati, keď hlavný rozhodca vylúčil kapitána mužstva a po dvoch žltých kartách a zbytočnom rečnení musel opustiť ihrisko. Zápas sa už dohral bez zbytočných kariet. Hostia sa už nezmohli na žiadnu šancu a tak mohol rozhodca odpískať koniec stretnutia v ktorom sme zvíťazili 3:2. Zvíťazili, ale po slabom výkone  a po veľa chybách. Chýbal určite Maťo Lejko a aj iný hráči, lebo len s jedným náhradníkom sa hrať dá veľmi ťažko.

Zostava: Kňažek-Šimko,Dolinský,Baník,Poliak-Kočiščák,Draganovský,Klobušovský,Kleban-Ličák,Libera

Náhradník: Goban

Góly: Klobušovský,Kleban (11m),Ličák

ZÁPAS 1.KOLA III.A TRIEDY:

ŠARIŠSKÉ BOHDANOVCE - TJ SLANSKÉ RUSKÁ N. VES

2:3 (1:1)

07.08.2011

Prvý zápas súťažného ročníka 2011/2012 sa odohral na dobre pripravenom ihrisku v Šarišských Bohdanovciach. Asi to tak v tomto ročníku bude, že slabé mužstvo už mať nikto nebude. Aj sami sme sa presvedčili, že mužstvo Š. Bohdanoviec môže doma potrápiť  hociktoré silnejšie mužstvo. Je posilnené o pár kvalitných hráčov a určite zamútia vodu v boji o postup do II. triedy. Ale poďme pekne po poriadku. Domáci udreli hneď v 3min. keď osamotený hráč  hlavičkoval, ale nechal vyniknúť nášho brankára Maťa Kňažeka, ktorý mal po dlhých piatich rokoch možnosť ukázať čo v ňom je. A treba povedať, že mužstvo v niektorých okamihoch podržal, aj keď pri prvom góle domácich si aj sám priznal, že to chytiť mohol. Domáci išli v 37min. do vedenia, keď odrazenú loptu od tyče dopravil do prázdnej brány hráč domácich. V 41 min. však prišla vydarená samostatná akcia Gadyho a po faule naň sme kopali priamy kop z 18 metrov. Po priamom kope RišaTobiáša prišla ruka niekktorého z domácich hráčov a rozhodca ukázal na jedenástku. Z nej sa nemýlil Vilo Libera a svojím prvým gólom v novej sezóne vyrovnával na 1:1. Tak sa aj skončil prvý polčas. Druhý sa však začal neskôr pre silnú prietrž mračien a silný lejak nedovolil obom mužstvám vybehnúť na trávnik. Treba povedať, že mužstvo Š. Bohdanoviec malo v druhom polčase viac z hry a aj viac vyložených šancí a len svojou nemohúcnosťou streliť gól nevyhrávali. Nastrelili tyč a ešte pár šancí volalo po góle, ale ten sa im podarilo streliť až v 84 min., keď nie veľmi dobre pískajúci rozhodca si nešimol dvojmetrový ofsajd domáceho hráča a ten nemal problém poslať domácich do vedenia 2:1. Pred týmto gólom treba ešte spomenúť akciu jedného z naších najlepších hráčov Lukáša Ličáka, ktorý v samostatnom úniku trafil len tyč domácej brány a odrazenú loptu sme už nedokázali dopraviť do brány. No prišli posledné tri minúty zápasu a prišiel obrat, ktorý sa zapíše do dejín nášho futbalu. Ja osobne som už neveril, ale našla sa v mužstve vnútorná sila, ktorá sa dokázala zapnúť v pravý čas a najskôr po centri Mira Gobana a strele novica v mužstve Jožka Šimka v 87 min. vyrovnané na 2:2 a v 90min. po chybe domáceho brankára, keď mu lopta vypadla z rúk a Maťo Lejko využil svoje dlhé nohy na zasunutie lopty do brány. A bolo 2:3. Niečo fantastické a neskutočné zároveň. V dvojminútovom nadstavenom čase sa už psychicky zlomený domáci nedokázali presadiť a tak mohol neobjektívny rozhodca odpískať koniec. Ďakujem mužstvu za vydreté víťazstvo a dúfam,že pochopili v tejto súťaži už slabé mužstvo nie je a určite treba hrať až do konca.

Zostava: Kňažek-Katuša,Dolinský,Tobiáš,Poliak-Šimko,Draganovský,Klobušovský,Kočiščák-Libera,Ličák

Náhradníci: Baník,Staško,Goban,Lejko

Góly: Libera(11m),Šimko,Lejko

Žlté karty: Draganovský,Katuša,Lejko