DOBRE A POTOM ČORAZ HORŠIE

04.01.2024 13:16
Ján Miroľa|3. dec 2023 o 00:40

Ako bude vyzerať Jedenástka roka 2023 a kto bude Futbalistom roka 2023 súťaží riadených ObFZ Prešov (8. a 9. liga)? Ďalší diel „skladačky“ ponúkame dnes. Rozprávali sme sa s trénerom FK FC Ražňany Matúšom Janigom.

V 8. lige vám patrí po jeseni desiate miesto. Spokojný?

Začiatok sezóny bol celkom dobrý, potom to bolo čoraz horšie. O spokojnosti teda hovoriť nemôžeme.

Zápasy, ktoré boli niečím „iné“.

Doma s Malým Šarišom nám nestačilo na tri body ani vedenie 3:0. Nakoniec bola z toho remíza 3:3. Radaticiam sme rovnako doma podľahli 0:2. Boli sme lepším mužstvom, no trafiť päťkrát žrď, bola to poriadna dávka smoly. V čerstvej pamäti máme ostatný súboj roka v Solivare, v ktorom nám nepomohlo ani vedenie 2:0 v 81. minúte, lebo v zostávajúcom čase, vrátane nastaveného, sme inkasovali štyri góly.

Opory tímu...

Ako každý rok nespomeniem konkrétne meno, ale celé mužstvo. Na ihrisku je jedenásť hráčov, nikto z nich nevyhrá zápas sám.

Zaujímavosť roka

Náš druhy brankár Štefan Slaninka oslavoval v septembri päťdesiatku. Prípitok s mužstvom sme naplánovali na deň zápasu s Malým Šarišom. Nastúpil na 50 minút počas ktorých si udržal čisté konto.

Jedenástka roka 2023 8. ligy (podľa rozostavenia 1 – 4 – 4 – 2):

Marek Hudák (Kapušany) - Marek Zaleta (Jakubovany), Pavol Kandráč (Radatice), Martin Dedina (Ražňany), Marek Semanič ( Solivar) - Rudolf Beliš (Solivar), Miroslav Bendik (Ostrovany), Pavol Maťaš (Pušovce), Dominik Čisarik (Kapušany) - Dušan Čorba (Radatice), René Bendik (Ostrovany).