DRUHÝ HRACÍ DEŇ ZIMNÉHO POHÁRA

02.02.2024 12:48

Ján Miroľa|29. jan 2024 o 15:11

Druhým hracím dňom pokračoval Zimný pohár 2024 ObFZ Prešov. Na umelej tráve v Sabinove videli diváci spolu päť zápasov, v ktorých padlo osemnásť gólov. Z dvoch pokusov z bieleho bodu bol jeden neúspešný, čo nakoniec výrazne ovplyvnilo výsledok duelu.

Výsledky v A skupine:

Chmeľov – Petrovany 1:1 (1:0), góly: Damián Kendra – Patrik Tirdiľ. Staronový účastník okresných súťaží uchmatol papierovému favoritovi bod. „Domáci“ viedli po polhodine hry, súper presne o ďalšiu polhodinu vyrovnal. No všetko mohlo byť inak, keby bol Damián Kendra v 20. minúte premenil pokutový kop.

Radatice – Malý Šariš 6:3 (2:1), góly: Róbert Bača 4, František Miko, Dušan Čorba – Tomáš Liščinský, Jozef Machala, Damián Huba z pok. kopu. Za stavu 2:0 a neskôr 3:1 sa zdalo, že je víťaz jasný. No keď bolo 3:3, začínalo sa akoby odznova. Lenže „Radačov“ potom strelil tri góly za sedem minút...

Výsledky v B skupine:

Hrabkov – Sedlice 1:1 (0:1), góly: Kevin Konečný – Dávid Kotulič. „Hostia“ do prestávky viedli, „domáci“ vyrovnali hneď po výmene strán. Obaja strelci sa presadili hlavami.

Kapušany – Pušovce 0:1 (0:1), gól: Damián Poloha. Aj druhý súboj v tejto skupine bol chudobný na góly. O všetkom rozhodol jediný moment v 22. minúte.

Výsledky v C skupine: nehralo sa.

Výsledky v D skupine:

Pečovská Nová Ves – Ostrovany 1:3 (0:1), góly: Leo Lipták – Ján Kaleja, Miroslav Bendík, Miroslav Kaleja. Rýchly gól na strane hostí – a ešte rýchlejšie vyrovnanie „domácich“ na začiatku druhého polčasu. Lenže Ostrovany potom udreli ešte dvakrát a po Hermanovciach tak zdolali rovnakým pomerom gólov aj „Pečovskú“.

Program nasledujúceho víkendu - sobota: Jarovnice – Ruská Nová Ves, nedeľa: Hermanovce – Ľubotice U19, Gregorovce – Janov, Radatice – Petrovany, Hrabkov – Pušovce, Kapušany – Sedlice.