TRI VÍŤAZSTVÁ JE MÁLO

02.02.2024 12:49

Ján Miroľa|30. jan 2024 o 13:38

Prinášame posledný rozhovor „v rámci“ hľadania laureátov Jedenástky roka 2023 a Futbalistu roka 2023 8. a 9. ligy ObFZ Prešov. Rozprávali sme sa s hrajúcim prezidentom FK Drienov Eugenom Čontofalským. Dôvody na radosť po jesennej časti nie sú, futbalisti z obce medzi Prešovom a Košicami sú na predposlednom trinástom mieste tabuľky 8. ligy.

S hodnotením „veľa práce“ mať asi nebudete.

Samozrejme, spokojní nie sme. Predstavy o bodovom zisku boli úplne iné. Deväť za tri víťazstvá je veľmi málo.

Zápasy, ktoré boli niečím „iné“.

Doma s Janovom (3:0) sme sa presadili až v záveroch obidvoch polčasov. Spomeniem aj ďalšie víťazstvo o tri góly a to s malým Šarišom 4:1. „Dvojzápas“ s Jakubovou Voľou bol o domácich výhrach na nulu, doma 5:0, vonku 0:3.

Lídri na súpiske ...

Lídrom je u nás každý, kto háji farby Drienova.

Zaujímavosť roka 2023

Zaujímavosť? Opäť sa vrátim k niektorým zápasom. Vo Víťazi sa nám podarilo vyrovnať na 1:1 gólom do šatne, avšak na začiatku druhého polčasu sme nepremenili penaltu – a potom dvakrát inkasovali. V Solivare sme prehrali množstvo mikrosúbojov s vynikajúcim domácim brankárom, za čo nás súper v závere dokonale vytrestal. Prehrali sme 0:1.

Jedenástka roka 2023 8. ligy (podľa rozostavenia 1 – 4 – 4 – 2)

Tomáš Bella (Solivar) - Dalibor Guman (Janov), Marián Bendik (Ostrovany), Marek Ambrózy (Malý Šariš), Adam Tomko (Drienov) - Rudolf Beliš (Solivar), Oleksandr Kulikov (Víťaz), Róbert Ferko ml. (Jarovnice), Maroš Jurečko (Pušovce) - Erik Stanek (Drienov), Damián Poloha (Pušovce).