18.kolo-2012/2013

13.05.2013 11:11

Tulčík - Ruská N. Ves

0:3 (0:0)

Po zbabranom poslednom domácom zápase proti mužstvu z Lemešian, kde sme stratili dva body sme cestovali po dlhej dobe  k súperovi. A to do Tulčíka, ktoré na domácom ihrisku podávalo výborné výkony a dokázalo zvíťaziť nad mužstvami bojujúcimi o postup. Neveril som, že po nevydarenom poslednom zápase dokážeme bodovať práve v Tulčíku. Ale aj vďaka zmene v rozostavení na 4-5-1 a kolektívnemu a bojovnému výkonu všetkých, aj striedajúcich hráčov sme dokázali zvíťaziť. Domácich sme počas celého zápasu nepustili do ničoho. Veď za celý zápas si vypracovali snáď len dve šance a to jednu v prvom a druhú v druhom polčase. Boli to práve naši hráči, ktorí si vypracovali šance, ale v prvom polčase nedokázali ani jednu premeniť. Ak by sa mladý rozhodca nebál odpískať 2 fauly v šestnástke domácich tak sme mohli dvakrát kopať pokutový kop. Ale v druhom polčase sme si to všetko vynahradili. Už v 46 min. po dravom prieniku Mariána Kolozsyho a prekonaní brankára si domáci hráč pri snahe odkopnúť loptu smerujúcu do prázdnej brány odkopol  do vlastnej brány. V 50 min. už bolo 0:2, keď nechytateľne pod brvno zvyšoval najlepší strelec Lukáš Ličák, ktorému pekne prihrával Marek Gábor. V 54 min. svojím druhým gólom v zápase zvyšoval na 0:3  Lukáš Ličák po prihrávke Mira Gobana. Domáci môžu byť radi, že prehrali len 0:3, lebo  šance akú mal napr. Marek Gábor po peknej akcii a zakončenej strelou do pravej tyče alebo Vilo Libera keď úplne sám pred opustenou bránou prestrelil. Domáci jedinou akou takou šancou v druhom polčase, keď vypadla nášmu brankárovi lopta z rúk a potom musel naprávať svoju chybu, nemohli pomýšľať na úspech v tomto zápase. Zaslúžené víťazstvo naších hráčov, ktorí od začiatku do konca boli lepším mužstvom. Už len treba dúfať a veriť, že v takomto výkone budú pokračovať aj v ďalších zápasoch. V ďalšom kole cestujeme k predposlednému mužstvu do Rokycian a tak treba dúfať, že nedôjde k žiadnemu podceneniu a víťazstvom si pripíšeme ďalšie tri body do tabuľky...

Zostava: Kňažek-Poliak,Rigas,Baník,Goban-Ličák,Klobušovský S.,Draganovský,Šimko,Kolozsy-Gábor

Náhradníci: Katuša,Mikita,Libera,Lejko

Góly: Ličák 2, vlastný

žltá karta: Ličák