JEDNO IHRISKO UŽ NEPOSTAČUJE

13.03.2014 10:40

Dulova Ves už s tréningovým ihriskom!!!

V sobotu 8.marca popoludní sa v prípravnom žiackom zápase stretli výbery Dulovej Vsi a Terne s konečným rezultátom 5:3. Stretnutie malo pre niekoľko zanietených priaznivcov futbalu v tejto obci nachádzajúcej sa na ceste k rekreačnému zariadeniu Sigord, zaujímavý nádych špecifickosti. Nejednalo sa však o nejakú prestížnu futbalovú udalosť, ale úplné inú záležitosť.

Marián Spišák: "Pred rokom sa malá skupinka nadšencov športu a zvlášť futbalu z Dulovej Vsi, rozhodla zúžitkovať a zrekonštruovať trávnatú plochu nad ihriskom, ktorá stála vyše osemnásť rokov ladom opustená a zarastená  v blízkosti hlavného futbalového areálu. Pravdupovediac na prvý pohľad to vôbec nevyzeralo, že by sa na tejto zarastenej ploche niekedy mohol hrať aj futbal. Na druhej strane však bolo potrebne s týmto priestorom už konečne niečo robiť.


Pri jednom pozápasovom posedení sme spojili hlavy dokopy a rozhodli sa  tento priestor využiť na zmysluplný účel. Bez tréningového ihriska, ak máte tri družstvá v obci (žiaci sú účastníkom I.triedy ObFZ Prešov, dorast III.ligy šarišskej dospelých a dospelí III.A triedy ObFZ Prešov), je hlavná hracia plocha poriadne vyťažená a len s veľkou námahou pokiaľ prevláda daždivé a zamračené počasie, dokážeme udržať ihrisko v regulárnom stave pre majstrovské futbalové súťaže. Jedna hracia plocha je veľmi málo a zaiste si ju nechcete pred začiatkom jarnej časti súťažného ročníka, rozorať počas dlhej zimnej prestávky.

Peniaze sa v obci na inú tréningovú plochu nenašli, preto sme poskytli finančné prostriedky na rozbeh tohto nie až tak náročného projektu, z vlastného vrecka. Postupom času sa však našli aj sponzori a dobrovoľníci, ktorí priložili aj financie aj ruku k dielu. Sme preto veľmi radi, že sa nám podarilo zámer doviesť až k úspešného záveru a  celé to malo zmysel  a opodstatnenie.

Plochu sme úplne vyčistili, odstránilo sa staré nebezpečné kovové opletenie. Pôda sa upravila podla potreby, kultiváciou, postrekmi, vysiala sa nová tráva, plocha sa povalcovala.

Na jar nás čakalo pohladkanie duše za toto naše jednoročné úsilie. Plocha zostala po tohtoročnej miernej zime zatrávnená. Prekvapujúco hustý trávnik ešte vykosíme, znovu povalcujeme a bude to celé fajn. Jedinou chybičkou krásy je, že vrchná časť ihriska má mierne prevýšenie, ale to bude v budúcnosti naša zbraň proti tímom, ktoré prívítame v prípravných meraniach síl Smile. Neostáva nám nič iné, už len ihrisko a  jeho okolie s pomocou našich priaznivcov udržiavať v čistote a poriadku.

Chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli k realizácii tohto projektu v obci Dulova Ves.

Pri futbale sa pohybujem ako funkcionár iba dva roky, ale klobúk dole pred ľuďmi, ktorí mu obetujú temer všetok svoj voľný čas, nestrácajú zápal a elán, bez ktorého sa futbal robiť nedá a to zvlášť pri  ťažkých ekonomických podmienkach, ktoré v našom štáte  panujú".

autor textu: Marián Spišák

spracoval: Attila Mikloško