POHÁR PRE FURČU

20.02.2013 13:31

DOSPELÍ 16.2.2013:

V pätnástich meraniach síl sa medzi šiestimi futbalovými výbermi rozhodlo o tohtoročnom víťazovi 24. ročnika halového turnaja o Pohár OFZ Prešov.

Finálovú šesticu vytvorili postupujúci zo skupiny A, starší dorast Ľubotíc, Ostrovany a Radatice, zo skupiny B Haniska, Ľubotice B a Ruská Nová Ves.

Súboje o prvenstvo v halovom turnaji OFZ, sa uskutočnili v sobotu od desiatej hodiny predpoludním, v telocvični SOU elektrotechnického na sídlisku Sekčov.

Podobne ako v skupinovej fáze Pohára OFZ Prešov, mužstvo FK Furča Haniska nenašlo premožiteľa a celým turnajom prešlo bez jedinej prehry. Vo všetkých desiatich stretnutiach stratilo iba dva body a to v kvalifikačnej skupine pred týždňom s Uzovským Šalgovom. V desiatich meraniach síl bolo deväťkrát úspešné a iba v jedinom remizovalo s úctyhodným skóre 47:10. Vo finálovom turnaji porazilo všetkých piatich súperov, v jednotlivých futbalových zápoleniach inkasovalo maximálne jeden gól. V rozhodujúcom predposlednom zápase programu turnaja si poradilo s výberom Ostrovan s výsledkom 6:1 a úplne zaslúžene sa stalo víťazom 24. ročníka halového turnaja o Pohár OFZ Prešov 2013.

Na druhej priečke sa umiestnili Ostrovany, ktoré striedali výborné výkony so slabšími. Zaujímavá situácia nastala v boji o tretie miesto. V záverečnom zápase celého turnaja sa stretli výbery staršieho dorastu Ľubotíc a rezervy Ľubotíc. V prípade úspechu ľubotického béčka mohlo skončiť ešte aj na druhom mieste, pretože bolo úspešnejšie vo vzájomnom súboji s Ostrovanami. V tomto dôležitom zápase však starší dorast Ľubotíc porazil ľúbotickú rezervu a tým sa dostal v tabuľke na konečných šesť bodov. Týmto výsledkom sa pridal už k dvojici šesťbodových (Ľubotice B, Radatice). Nakoľko výber Radatíc oba zápasy s ľubotickými výbermi vyhral v minitabuľke bol na tom najlepšie a vybojoval si tak tretiu priečku. Starší dorastenci Ľubotíc skončli napokon štvrtí, béčko Ľubotic dokonca až na predposlednom mieste. Ani hra bez brankára v závere stretnutia s rezervou Ľubotíc nepomohla Ruskej Novej Vsi k zisku potrebných bodov, preto obsadila v konečnom účtovaní až šieste miesto.

 

Halový turnaja o Pohár OFZ Prešov mal vysokú športovú úroveň. Videli sme veľa kvalitných zápasov. Mladí aj skúsenejší futbalisti sa prezentovali kvalitnou hrou, zvlášť stoja za vyzdvihnutie skvelé výkony brankárov.

Ceny víťazným družstvám a jednotlivcom odovzadali člen Rady OFZ Prešov Anton Repka a predseda ŠTK OFZ Prešov Ján Čeľovský.

Najlepším hráčom bol vyhlásený Miroslav Kaleja z FK Inter Ostrovany, najlepším strelcom Tomáš Dyačovský z FK Furča Haniska a najlepším brankárom Pavol Ondrejíček z FK Furča Haniska.

Rozhodovali : Hudák st., Hudák ml., Cup.

 

Výsledky finálovej skupiny:

Haniska - Ostrovany 6:1, Radatice 3:1, Ľubotice SD 4:0, Ľubotice B 3:1, Ruská Nová Ves 4:1

Ostrovany - Radatice 2:1, Ľubotice SD 4:1, Ľubotice B 1:6, Ruská Nová Ves 4:2

Radatice - Ľubotice SD 3:2, Ľubotice B 3:2, Ruská Nová Ves 2:4

Ľubotice SD - Ľubotice B 3:2, Ruská Nová Ves 5:1

Ľubotice B - Ruská Nová Ves 3:2

 

Poradie vo finálovej skupine:

1. Haniska 15 bodov, skóre 20:4 - víťaz Pohára OFZ Prešov 2013

2. Ostrovany 9, 12:16

3. Radatice 6, 10:13

4. Ľubotice SD, 6 11:14

5. Ľubotice B 6, 14:12

6. Ruská Nová Ves 3, 10:18

Pri rovnosti bodov mužstiev na treťom, štvrtom a piatom mieste, rozhodla o umiestnení tabuľka vzájomných zápasov týchto troch družstiev. 

 

Naše výsledky:

Ľubotice B - RNV  5:1

gól: Draganovský

 

RNV - Haniska  1:4

gól: Poliak

vylúčený: Mikita

 

Inter Ostrovany - RNV  4:2

góly: Poliak 2

 

RNV - Ľubotice B  2:3

góly: Stavač, Seman

 

Radatice - RNV  2:4

góly: Gábor 3, Stavač

 

Zostava: Dupkala-Kňažek

1. Šimko, Piskura,S.Klobušovský,Seman

2. Goban,Katuša,Stavač,Poliak

3. Baník,Kolozsy,Gábor,Draganovský

náhradníci: M.Piskura,Mikita