18.11.2013 10:35

Ruská N. Ves - Chmeľov

4:1 (1:1)

17.11.2013

V poslednom súťažnom zápase v kalendárnom roku 2013 pricestovalo k nám mužstvo Chmeľova, ktoré ešte v 13.kole bolo dlho na prvom mieste. No po prehre s hráčmi Ovčieho neuspeli ani u nás a odniesli si tretiu porážku v sezóne. Hráči hostí si možno aj mysleli, že si odnesú tri body a od začiatku sa snažili a hrali no prišla 20 minúta a hrubý až brutálny zákrok ich hráča na Števa Ličáka a oprávnená červená karta.  A tak hostia hrali 70 minút o jedného hráča menej. V 29 minúte prišiel druhý úder, keď po peknej kombinácii a presnom vysunutí od Oskara Poliaka svoj samostatný únik zakončil svojím piatym gólom v sezóne Maťo Stavač. V dosť nervóznom prvom polčase sa dokázali presadiť v 43 min. hostia, keď po chybe v strede obrany sa sám ocitol pred Maťom Kňažekom hosťujúci hráč a ten nemal problém vyrovnať na konečných 1:1. Do druhého polčase však lepšie nastúpili naši hráči a gól v 2 minúty pred koncom polčasu ich nezlomil. V 46 min. sa zopakovala presne taká istá situácia aká bola v 29 min. a aj aktéri ostali tí istý a bolo 2:1. V 57 min. už bolo 3:1 a to keď po ľavej strane ušiel náš najlepší strelec Lukáš Ličák a svojím dvanástym gólom v sezóne nedal brankárovi Chmeľova šancu. Po zahodených šanciach prišla 74 min. prišla podľa mňa najkrajšia akcia zápasu. Z pravej strany Marek Gábor našiel centrovanou loptou hlavu Lukáša Ličáka a ten preloboval krásne brankára hostí a bolo 4:1. Do konca zápasu sa skóre už nezmenilo aj keď šancí na zvýšenie náskoku bolo viac než dosť. Ale aj tak hráčom ďakujem za predvedený výkon a to nie len v tomto zápase, veď v posledných piatich zápasoch v rade sme nenašli premožiteľa. Prestávka bude dlhá, veď jarná časť začína až začiatkom apríla a tak bude čas na oddych a doliečenie zranení, ktorých bolo dosť....

Zostava: Kňažek-Katuša,Motýľ,Ličák Š.-Kolozsy-Ličák L.,Goban,Virgala,Libera-Stavač,Poliak

Náhradníci: Piskura,Gábor,Seman,Kravec,Vaščura,Platko (NB)

Góly: Stavač 2, Ličák L. 2

Žlté karty: Goban,Stavač,Kravec,Kolozsy