18.kolo-2011/2012

21.05.2012 11:55

Ruská N. Ves - Kométa Prešov

4:1 (4:0)

Zápas, ktorý sa hral za pekného a slnečného počasia sme kvôli finálovej účasti naších hokejistov na MS preložili už na 12,30 hod. Bolo to síce skoro pre niektoých naších hráčov, ale hlavne prvý polčas zvládli úplne perfektne. Určite tento prvý polčas patril k naším najlepším , ak nie vôbec najlepší v tejto sezóne. Skóre zápasu otvoril už v 1 min. Poliak, keď mal pred sebou úplne prázdnu bránu. V 4 min. už bolo 2:0 keď Ličák svojím piatym gólom v sezóne znova do prázdnej brány zvýšil náš náskok. Hostia sa bránili čo im sily stačili a keď nedokázal zakročiť brankár, tak mu pomohli obrancovia, keď vykopávali z prázdnej brány. V 21 min. prišla chvíľa nášho najlepšieho strelca Jožka Šimka a svojím ôsmym gólom v sezóne zvyšoval na 3:0. Hostia v prvom polčase neukázali vôbec nič a ani ich brankár nemal svoj deň. V 39 min. po strele Šimka a chybou hosťujúceheho brankára bolo už 4:0. Prvý polčas sa tak skončil úplne zaslúženým víťazstvomn 4:0. Do druhého polčasu nastúpil do útoku namiesto unaveného Poliaka Lejko, ale ten postupne pozahadzoval čisté šance a dal vyniknúť brankárovi Kométy. Druhý polčas zaostal za tým prvým ,ale zápas sme už dotiahli do víťazného konca. Aj keď v 89 min. hosťom sa podarilo z ojedinelej šance naším vlastným gólom upraviť skóre. Za prvý polčas patrí naším hráčom pochvala. V druhom tu už bolo o zahodených šanciach. Určite k víťazstvu pomohli aj zmeny v zostave a prístup niektorých hráčov k zápasu.

Zostava:Dupkala-Katuša,Baník,Rigas,Piskura-Ličák,Draganovský,S.Klobušovský,Šimko-Poliak,Staško

Náhradníci: Goban,Lejko,Hanudeľ,Kňažek

Góly: Šimko 2,Ličák,Poliak