29.05.2018 12:56

Svinia - Ruská N. Ves

5:1 (3:0)

27.5.2018

Prvá šanca v zápase patrila nášmu utočníkovi Smolinkovy no svoj samostatný prienik hneď v prvej či druhej minúte nezakončil presne. A potom až do konca prvého počasu hralo len mužstvo domácich. Šancí si vypracovali viac než dosť a svojou rýchlosťou nám hlavvne v prvom polčase robili veľké problémy. Už v 10 min. sa presadil najlepší strelec našej súťaže Michal Sakáš. O 6 min. už bolo 2:0 keď po ravej strane ušiel druhý najlepší strelec Rasťo Holub a v 21 min. ten istý hráč zvyšoval už na 3:0. Nedkázali sme sa prispôsobiť rýchlemu tempu domácich krídelníkov a s toho pramenili šance. V druhom polčase po zmenách v zostave to už nebolo také jednoznačné pre hráčov Svini no aj tak dokázali ešte dvakrát skórovať. Najskôr v 52 min. si dal vlastný gól Oskár Poliak a o 3 minúty peknou krížnou strelou zvyšoval domáci hráč na 5:0. Od 64 min. keď sa trafil po samostatnom prieniku Lukáš Sabol priebeh hry úplne otočil. Domáci až do konca zápasu nevedeli kde skôr skočiť a len vďaka šťastiu a dobrým zákrokom brankára sa stav už nezmenil. Veď Lukáš Sabol okrem streleného gólu mal ešte 2 či 3 samostatné úniky a dobrú šancu zahodil aj Samo Kucko či ďalší naší hráči. Posledných 20 minút zápasu sa mohlo kľudne skončiť dvoma či troma strelenými gólmi v domácej bráne. Poštyroch zápasoch na ihriskách súperov, kde sme ale štarikrát prehrali sa konečne predstavíme na domácom ihrisku proti mužstvu Hanisky...

Zostava: Chovanec-Sabol Ľ.,Šingľar,Poliak,Peti De.,Krakovský J.-Kucko,Sabol D.,Goban,Sabol L.-Smolinka

Náhradníci: Hirko,Krakovský K.,Fabišík

Gól: Sabol L.