19.kolo

05.05.2011 13:15

RUSKÁ N. VES - LEMEŠANY 5:0(4:0)

405 minút. Presne toľko min. neinkasol gól bnáš brankár Michal Gajdoš. Veríme, že mu to vydrží čo najdlhšie a pomôžu mu aj spoluhráči. Ale poďme radšej od začiatku zápasu. Tak ako v predchádzajúcich zápasoch aj tento domáci ukázasl aké sú dôležité začiatky stretnutí. Už v 7 min. po ponechanej výhode potiahol loptu k brákovej čiare Miro Zábava a spätnou prihrávkou na šestnástku našiel Martina Lejka a ten nekompromisne trafil pod brvno a bolo 1:0. O 6 min. v 13 min. však už bolo 2:0 keď peknú prihrávku dostal Vilo Libera a zakončil vedľa brankára hostí. Mužstvo Lemešian sa snažilo hrať v poli a treba povedať, že v niektorých okamihoch im to aj išlo, lae všetko bolo len po šestnástku. Svoju najväčšiu šancu mali po chybe na nedorozumení brankára s obranou, ale Mišo Gajdoš vybehol a dobre zasiahol. Šanca prichádzali však na druhej strane, kde najväčšiu spálil náš najlepší strelec Martin Lejko, kde v samostatnom úniku si obhodil aj brankára, ale nedokázal ho už obísť a tak lopta skončila za čiarou. V 43 min. prišiel druhý gól Vila Liberu, kde skóroval v podstate identicky ako pri prvom góle a bolo 3:0. No aby to pre hostí nebolo málo už o minútu na 4:0 zvyšoval svojím druhým gólom v stretnutí Maťo Lejko. Tak aj skončil prvý polčas.  Druhý sa začal tak ako aj prvý, hralo sa v podstate na jednu bránu a prichádzali aj šance, ale akosi to v druhom polčase nepadá. Šancí bolo ako maku, veď kapitán Gady Draganovský ich mal dosť a v jednom prípade sa dostal do zakončenia až trikrát za sebou, ale všetko zakončil hlavičkou do brvna.V 70 min. však po faule na útočiaceho obrancu Fera Vavreka urobili hostia faul a ten skončil až na pohotovosti. Treba povedať, že je to jeden s kľúčových hráčov a len dúfam, že až tak veľmi v zápase jari proti Malému Šarišu nebude chýbať a nájde sa čo najlepšia alternatíva. Stav stretnutia na 5:0 upravil v 84 min. hlavou Igor Katuša. Ďakujem všetkým hráčom za predvedený výkon a už teraz sa tešíme na neľňajší zápas o prvé miesto s Malým Šarišom, ktorý ťahá sériu 1530 min. bez prehry. Tá by sa mala skončiť 8.mája na ihrisku v Ruskej Novej Vsi, lebo "My sme tu doma".

Zostava: Gajdoš-Katuša,Vavrej.D. Klobušovský,R.Choma-Poliak,Zábava,Draganovský,Kleban-Lejko,Libera

Náhradníci: Zápach,Goban,S.Choma,Kočiščák

Góly: Lejko 2,Libera 2,Katuša

Žltá karta: Draganovský