POSLEDNÁ MOŽNOSŤ

13.06.2018 10:31

POSLEDNÁ MOŽNOSŤ

POSLEDNÁ MOŽNOSŤ

Dianie v regionálnych súťažiach určite s veľkou pozornosťou sledujú aj v kluboch, účinkujúcich v oblastných ligách. Dôvod je jediný: od regiónu závisi, aký bude posun smerom dole ( možno aj smerom hore - čas ukáže ) po skončení sezóny 2017/2018.

image

Isté je , že v III. lige by mala v ďalšej sezóne hrať Sp.N.Ves, víťazi IV.líg Humenné a Gelnice alebo Kalša, miesto im urobia Lipany ( idú do II.ligy) a Sabinov a Svit ( no Svit by nemusel, ak by sa napr. Prešov B neprihlásil ). Do  IV.ligy sever sa zosunú  Sabinov a Svit? , nováčikmi budu víťazi V.líg -  Hranovnica, Nižný Hrušov a jeden z trojice St.Ľubovňa-Čirč_Župčany. Zostup teda  hrozí štvorici: už istým Pušovce, Veľký Šariš, a dvom z trojice Zamutov, Ptičie, Fintice. Pre zaujímavosť Fintice cestujú do Raslavíc, Ptičie privítajú v Pušovciach a Zamutov ide do Kračúnoviec.

image

Pekná zápletka je na špici aj  na dne V.ligy šariš. Trojlístok: Stará Ľubovňa, Čirč, Župčany je v hre o postup do IV.ligy.V sezóne 2018/2019 sa v V.lige šariš  objavia Pušovce aj Veľký Šariš, plus pribudnú víťazi obl.VI.líg Bardejov, St.Lubovna, Prešov. A zatiaľ len teoreticky nepríjemný pre oblastnú VI.ligu ObFZ Prešov by bol  "koniec" Fintíc,  pretože potom zostup z najnižšej regionálnej súťaže by hrozil znova až štvorlístku : istý je pád Kendíc, V.Lipníka ( žreb rozhodol, že táto dvojica sa stretne v nedeľu vo V.Lipniku a pri trojbodovom odstupe Kendíc výsledok rozhodne o tom, kto bude v tabuľke posledným - v jeseni V.Lipník vyhral v Kendiciach 2:0 ),dole sa porúča i  Malý Šariš a možno aj jeden z dvojice Široké - Dubinné.

image

V rozlúčkovom,no mimoriadne doležitom kole, sa stretnú:  Široké so St.Ľubovňou,  Kamenica s Čirčom, Ražňany s Dubinným, Demjata s Malym Šarišom, Župčany s Gaboltovom. Najmä pod Braniskom sa majú na čo tešiť ...

image

Od toho, koľko mužstiev sa zosunie z V.ligy šariš  do VI.ligy ObFZ Prešov , závisí tiež počet zostúpujúcich z najvyššej oblastnej súťaže - hrozí, že to može postihnút aj štyri kluby ...Nedeľa sľubuje vela zaujímavého...

 

image