RIVALITA V DERBY POMINULA

24.05.2018 12:02

RIVALITA V DERBY POMINULA

SMUTNÁ REALITA

(jm) – Zápas susedov v tabuľke 8. A triedy ObFZ Prešov priniesol päť gólov. Jedenásty FK Drienovská Nová Ves zdolal v 18. kole desiaty FK Furča Haniska 3:2, po polčase 2:1. V koncovke sa presadili Lukáš Baran, Erik Mikita a Jozef Ivan resp. Daniel Sedlák a Štefan Lamy.

Podľa vyjadrenia prezidenta domáceho klubu Jozefa Dzurikanina sa hralo z jednej strany na druhú, mužstvá ukázali snahu bodovať, no podarilo sa to len hostiteľom. Najlepšími hráčmi na obidvoch stranách boli podľa neho brankári. „Náš Roman Sabol zažiaril v druhom polčase pri dvoch vyložených šanciach súpera. Jeho náprotivok Denis Maruščák do prestávky dokázal to isté. Zlikvidoval jeden samostatný nájazd a jednu strelu po peknej akcii, ktorá volala po góle, no netešili sme sa.“ Nešlo len o súboj tabuľkových susedov, no odmysliac si piatoligové Kendice, v súvislosti s futbalom ako takým, aj zemepisných. „Či ide o derby alebo nie, naši hráči bojujú v každom zápase rovnako. A nič na tom nemení ani postavenie v tabuľke. Všetci sa snažia, avšak fungujeme v skromných amatérskych podmienkach. No nesťažujeme sa, futbal hráme predovšetkým pre potešenie. Paradoxne na papieri máme hráčov až až, najsilnejšiu zostavu sa nám však, vzhľadom na pracovné či iné povinnosti, nepodarí poskladať vždy, čo sa potom odzrkadlí na výsledku.“ Funkcionári Drienovskej Novej Vsi v tejto sezóne prihlásili do súťaže kategóriu U11... „Chlapci sa na začiatku trocha hľadali, no už je to minulosť a stihli nám už niektorými výsledkami urobiť radosť.“

Prezident FK Furča Haniska Rudolf Hudák bral prehru športovo. Na margo šancí na strane hostí len poznamenal: „Strieľam či hlavičkujem nie rovno do brankára, ale si vyberiem vhodnejšiu stranu. Mne sa to zdá logické, že by to takto malo byť.“ Svoj názor má aj na rivalitu v derby zápasoch. „Nenahovárajme si, je to už minulosť. Zvalcovali nás počítače, tínedžerom a mladým ľuďom sa nechce hýbať. V drese súpera hral skoro môj rovesník a to som vekom už skúsený a starší funkcionár. Rozhodcovia sa nás pred zápasmi pýtajú, či máme niekoho na ostaršenie a my položartom, polovážne odpovedáme, že nie – iba na omladenie,“ zamyslel sa R. Hudák nad futbalovou realitou súčasnosti.

image