Jarná časť

ZÁPAS 21.KOLA III.A TRIEDY:

 

DRIENOV - RUSKÁ N. VES

                4:1 (4:0)

 

 

 

17.6.2012

 Prvá veľká šanca zápasu patrila nám, keď po priamom kope Paľa Draganovského hlavou minul v dobrej pozícii Jožko Šimko. Ale po tejto našej šanci začali domáci hráči v pekný kombinančný futbal s množstvom šancí. V strede poľa ovládli hru a dostávali naších hráčov pod tlak. V priebehu od 18 min.do 35 min. udreli štyri krát a v podstate rozhodli o víťazstve v tomto zápase. Prvý polčas sa tak nakoniec skončil víťazstvom domácich 4:0. Do druhého polčasu však naši hráči nabehli a ani za nepriaznivého stavu sa nevzdávali a snažili sa streliť nejaký ten gól. Šancí si vypracovali viac než dosť, veď Lukáš Ličák išiel tri či štyri krát sám na brankára domácich. V jednom prípade  v 77 min. sa mu podarilo streliť gól. Ale chválim ho za to, že sa do šancí dokáže dostať, len....  Škoda nevyužitých šancí, lebo konečný výsledok mohol vyzerať na konci zápasu úplne ináč. Najslabším aktérom na ihrisku bol určite hlavný rozhodca, ktorý svojimi verdiktami zbytočne znervózňoval naších hráčov. Ale skončiť prvý polčas o 3 min. a druhý dokonce o 6 min. tak to je už priveľa. Asi vyhlásime zbierku a kúpime kvalitné hodinky so stopkami. A ešte by sme chceli zablahoželať mužstvu Drienova k zaslúženému postupu do II.triedy. 

 

Zostava: Kňažek-Katuša,Rigas,Baník,Piskura-Šimko,S.Klobušovský,Draganovský,Ličák-Lejko,Poliak

Náhradníci: Goban,Hanudeľ

Gól: Ličák

Žlté karty: Poliak,Šimko,Baník,S.Klobušovský,Ličák

 

(ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

 

 

 

 

ZÁPAS 21.KOLA III.A TRIEDY:

 

 RUSKÁ N. VES - ĽUBOTICE B

                  7:1 (4:0)

 

 

 10.6.2012

Oslabené mužstvo béčka Ľubotíc sa ani poriadne nestihlo spamätať kam prišli a v 46 sekunde prehrávali po nekompromisnej strele Maťa Lejka 1:0. O minútu neskôr strelil svoj štvrtý gól v sezóne Oskár Poliak, keď pohotovo pätičkou nedal brankárovi šancu. V 21 min. ten istý hráč našiel v šestnástke osamoteného Slava Klobušovského, ktorý už nemal problém zvýšiť do prázdnej brány na 3:0. A aby to nebolo všetko tak v 35 min. svojím druhým gólom v zápase upravoval maťo Lejko, keď sám pred brankárom už nemal problém zakončiť. V druhom polčase zranený a zdecimovaný brankár, resp.hráč Ľubotíc vyťahoval loptu zo siete aj piaty krát, keď sa v šestnástke hostí objavil stopér Tino Rigas a ten pri prvom pokuse trafil žrď, ale pri druhej strele už nedal brankárovi šancu. V 72 a 73 min. prišli gólové chvíle aj  Lukáša Ličáka, keď zvyšoval stav stretnutia na 6:0, resp. 7:0. Treba povedať,že hostia môžu byť radi, že stretnutie sa skončilo len takým rozdielom, lebo naši hráči pozahadzovali ešte niekoľko sľubných šancí. Hosťom sa podarilo aspoň skorigovať ako-tak skóre, keď v 90 min. po rohu a hlavičke znížili na konečnýc 7:1. Mužstvu Ľubotíc ku cti neslúži to, že keď už prehrávali vysokým rozdielom tak nešportovo a zbytočne odkopávali loptu ďaleko od hracej plochy a tak zdržiavali čas, ale to je ich vizitka... Chlapci si zaslúžia za predvedený výkon pochvalu a aspoň si trocha zlepšili náladu po zbabranom zápase s Tulčíkom. Ak sa nám podarí na začiatku zápasu otvoriť skóre a prípadne streliť ešte nejaký gól tak je všetko v poriadku.Ale ak sa gól nedá, tak potom prichádza aj nervozita a s toho prichádzajú hlúpe chyby a góly v našej sieti...

 

Zostava:Kňažek-Katuša,Rigas,Baník,Piskura-Ličák,S.Klobušovský,Draganovský,Goban-Lejko,Poliak

Náhradníci: Hanudeľ,Kleban

Góly: Lejko 2,Ličák 2, Poliak,S.Klobušovský,Rigas

Žltá karta: Poliak

(ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

ZÁPAS 20. KOLA III.A TRIEDY:

 

RUSKÁ N. VES - TULČÍK

 

                     0:1 (0:0)

 

 3.6.2012

 Zápas proti Tulčíku bol taký klasický v tejtosezóne. Veľa nepremenených šancí a nakoniec hlúpa chyba brankára a obrany. Hostia pricestovali ako druhé mužstvo III.A triedy, ale okrem nakopávania lôpt neukázali vôbec nič a tak k víťazstvu prišli ani nevedeli ako. Ale futbal sa hrá na góly a nie na šance. Tulčík možno jedninú v zápase využil a odviezol si tri body. Jediný hráč Tulčíka v 70 min. medzi tromi našimi brániacimi hráčmi a brankárom dokázal streliť jediný ggól stretnutia. My sa v tejto sezóne trápime s koncovkou a aj počet strelených gólov je viac než zlý.Patríme medzi najhoršie mužstvá III.A triedy. Chýba pokoj v zakončení a aj kus šťastia aby to tam začalo konečne padať. 

 

Zostava: Dupkala-Katuša,Rigas,Goban,Piskura-Šimko,Draganovský,S.Klobušovský,Ličák-Lejko,Staško

Náhradníci: Choma J.,Hanudeľ,Kňažek

Žltá karta: Šimko

 

 (ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

ZÁPAS 19.KOLA III.A TRIEDY:

 

DULOVÁ VES - RUSKÁ N. VES 

 

               2:2 (2:1)

 

 27.5.2012

 Domáci hráči Dulovej Vsi môžu ďakovať "pani šťastene" a rozhodocvi, že výsledok zápasu je 2:2. V pribehu zápasu sa nám podarilo trafiť 3-krát žrď a raz aj tyč, ale lopta nie a nie skončiť v sieti. A tak po našom úvodonom tlaku prišla chyba nášho brankára a po jeho zlom vybehnutí už nemal domáci hráč v 16 min. otvoriť skóre. Domáci sa ako tak dostali pred našu bránu v 31 min., ale po ďalšej hrubej chybe v obrane bolo na prekvapenie 2:0 pre domácich. V 36 min. prišlo dvojité striedanie a končne sa nám podarilo aj skórovať. V 38 min. parádnou strelou z priameho kopu nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu Lukáš Ličák. V druhom polčase sa v 51 min. po dobrej robote Jožka Šimka a presnom centri podarilo vyrovnať  Maťom Lejkom presnou hlavičkou  na 2:2. Ďalšie šance sa nám však už premeniť nepodarilo a to aj vďaka rozohodcvoi, ktorý vymyslel zhruba 10 min. pred koncom skvelú vec. Po našom skvelom zahratom priamom kope domáci hráč rukami na bránkovej čiare vyboxoval loptu z prázdnej brány. Na počudovanie všetkých rozhodca nechal opakovať priamy lebo vraj nedal pokyn, ale vo fotogalérii je dôkaz ako to presne bolo. Domáci hráči mali nakoci zápasu možnosť ešte zahrávať priamy kop, ale to len nechali vyniknúť nášho brankára Ruda Dupkalu. Jeho zákrok stál za to. Mám pred sebou 2 zápasy doma bola by škoda nebodovať naplno a vylepšiť si postavenie v tabuľke.

 

Zostava: Kňažek-Piskura,Rigas,Baník,Katuša-Šimko,Draganovský,Klobušovský S.,Ličák-Lejko,Poliak

Náhradníci: Goban,Staško,Hanudeľ,Dupkala

Góly: Ličák,Lejko

Žlté karty: Poliak,Piskura,Šimko

 

 

 (ďalšie foto vo fotoggalérii)

 

 

ZÁPAS 18.KOLA III.A TRIEDY:

 

RUSKÁ N. VES - KOMÉTA PREŠOV

 

                        4:1 (4:0)

 

20.5.2012

Zápas sa hral za pekného a slnečného počasia sme kvôli finálovej účasti naších hokejistov na MS preložili už na 12,30 hod. Bolo to síce skoro pre niektoých naších hráčov, ale hlavne prvý polčas zvládli úplne perfektne. Určite tento prvý polčas patril k naším najlepším , ak nie vôbec najlepší v tejto sezóne. Skóre zápasu otvoril už v 1 min. Poliak, keď mal pred sebou úplne prázdnu bránu. V 4 min. už bolo 2:0 keď Ličák svojím piatym gólom v sezóne znova do prázdnej brány zvýšil náš náskok. Hostia sa bránili čo im sily stačili a keď nedokázal zakročiť brankár, tak mu pomohli obrancovia, keď vykopávali z prázdnej brány. V 21 min. prišla chvíľa nášho najlepšieho strelca Jožka Šimka a svojím ôsmym gólom v sezóne zvyšoval na 3:0. Hostia v prvom polčase neukázali vôbec nič a ani ich brankár nemal svoj deň. V 39 min. po strele Šimka a chybou hosťujúceheho bolo už 4:0. Prvý polčas sa tak skončil úplne zaslúženým víťazstvomn 4:0. Do druhého polčasu nastúpil Lejko, ale ten postupne pozahadzoval veľké šance a dal vyniknúť brankárovi Kométy. Druhý polčas zaostal za tým prvým ,ale zápas sme už dotiahli do víťazného konca. Aj keď v 89 min. hosťom sa podarilo z ojedinelej šance naším vlastným gólom upraviť skóre. Za prvý polčas patrí naším hráčom pochvala. V druhom tu už bolo o zahodených šanciach. Určite k víťazstvu pomohli aj zmeny v zostave a prístup niektorých hráčov k zápasu.

 

Zostava:Dupkala-Katuša,Baník,Rigas,Piskura-Ličák,Draganovský,S.Klobušovský,Šimko-Poliak,Staško

Náhradníci: Goban,Lejko,Hanudeľ,Kňažek

Góly: Šimko 2,Ličák,Poliak

 

 

 (ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

ZÁPAS 17.KOLA III.A TRIEDY:

 

LIČARTOVCE - RUSKÁ N. VES

 

                   3:0 (0:0)

 

13.5.2012

 Zápas ktorý sa hral v chladnom a veternom počasí sme začali lepšie my, ale šance, ktoré sme si postupne vypracovali ostali nevyužité. Lukáš Ličák svoj samostatný prienik nevyužil a zbytočné váhanie Maťa Lejka v šestnástke pred opustenou bránou Ličartoviec ostala nevyužitá. Stretnutie mohlo úplne ináč vyzerať, keď by sa nám podarilo využiť naše šance. Domáce mužstvo sa dostalo v prvom polčase možno do jedinej váčšej šance. Stav 0:0 po prvom polčase bol pre domácich viac než dobrý. V druhom polčase však hneď v 48 min. udrelo mužstvo Ličartoviec prvý-krát. Po rýchlom protiútoku a prihrávke na voľného hráča, ktorý už nemal problém otvorili skóre. Naše mužstvo postupne začalo prepadávať v strede zálohy a prichádzali šance domácich. V 73 min. dokázali po ďalšej našej chybe a rýchlom protiútoku zvýšiť na 2:0. A aby to nebolo všetko v 84 min. po ďašom rýchlom protiútoku a nechytateľnou strelou do šibenice zvyšovali domáci hráči na konečných 3:0. V prvom polčase bol z našej strany celkom dobrý výkon, ale v druhom to bolo dosť slabé. 

 

Zostava: Kňažek-Katuša,Rigas,Baník,Piskura-Ličák,Šimko,Draganovský,S.Klobušovský-Lejko,Staško

Náhradníci: Goban,Poliak,Hanudeľ

Žltá Karta: Piskura

 

(ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

ZÁPAS 16.KOLA III.A TRIEDY:

 

RUSKÁ N. VES - ROKYCANY

                      1:3 (1:2)

 

06.05.2012

Prvá prehra v tomto kalendárnom roku je viac než prekvapivá, veď sme prehrali s mužstvom s ktorým to určite nikto nečakal. Mužstvo z Rokycian si určite víťazstvo nezaslúžilo, ale keď naši hráči postupne pozahadzovali stopercentné šance ináč to ani dopadnúť nemohlo. A pritom sme už v 9 min. po rýchlo zahratom priamom kope a po samostatnom úniku Lukáša Ličáka vyhrávali 1:0. Po ďalších zahodených šanciach však prišiel v 23 min. trest. Slabšú chvíľlku si zas raz vybral náš brankár a strelou z 20 metrov do stredu brány dokázali hostia z ojedinelej šance vyrovnať. Hostia prišli pred našu šestnástku druhý krát v 38 min. a bolo prekvapujúco 1:2. V druhom polčase sa v podstate hralo len na jednu bránu, ale šance naši hráči postupne dokázali pozahadzovať aj vďaka hráčom Rokycian, ktorý dokázali pár krát loptu vykopnúť z prázdnej brány. Dokonca nám ani nepomohlo, že hostia hrali od 81 min. o jedného hráča menej. Práve naopak, v 89 min.  dokázali skórovať, keď po  zbytočnej chybe v našej obrane zvýšili na konečných 1:3. V zápase v ktorom sme mali jednoznačne zvíťazi sa na koniec prekvapivo skončilo víťazstvom Rokycian.  Aj v jesennej časti sme vyhrávali až do zápasu v Rokycanoch a potom prišli prehry a gólové suchoty....

 

Zostava: Kňažek-Katuša,Baník,Rigas,Piskura-Klobušovský S.,Draganovský,Šimko,Ličák-Lejko,Poliak

Náhradníci: Goban,Hanudeľ,Kaštovský

Gól: Ličák

Žltá karta: Poliak 

 

(ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

ZÁPAS 15.KOLA III.A TRIEDY:

 

KOKOŠOVCE - RUSKÁ N. VES

                2:2 (1:0)

 

29.4.2012

 Zápas ,ktorý sa hral za horúceho počasia a na hrboľatom teréne začali lepšie domáci hráči. Vypracovali si príležitosti, ktoré aj vďaka dobre chytajúcemu brankárovi Maťovi Kňažekovi nedokázali premeniť. A tak sme im pomohli my a zle odkopnutou loptou (treba povedať, že tá už bola za čiarou) a nedorozumením v obrane sa v 13 min. dostal domáci hráč zo šťastím dostal k lopte a už nemal problém otvoriť skóre. Šance prichádzali na obidvoch stranách ale dokonca prvého polčasu sa už nepodarilo ani jednému mužstvu skórovať. Domáci sa v druhom polčase na svojom malom ihrisku viac stiahli do obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov. Naši hráči sa postupom času dostávali do šancí, ale tie postupne pozahadzovali Katuša či Lejko. V 70 min.sa nám aj vďaka Šimkovi podarilo vyrovnať, ale rozhodca pomohol domácim a gól na naše počudovanie neuznal. A tak v 77 min. po ojedinol útoku domácich a chybe v obrane sa rútil sám na nášho brankára domáci hráč, ktorý mu nedal žiadnu šancu a bolo 2:0. Ale v 81 min. priešiel faul pred šestnástkou domácich, ktorý dobre zahral Goban a hlavičkou nedal šancu domácemu brankárovi Lejko. Už bežal nadstavený čas, keď znova po priamom Gobana a presnej hlavičke najlepšieho strelca Šimka bolo vyrovnané 2:2. Škoda, že tie góly prišli tak neskoro, lebo stretnutie moholo dopadnúť oveľa lepšie pre nás. Treba mužstvo pochváliť za to,že sa ani za stavu 2:0 nepoddalo a v závere dokázalo aspoň vyrovnať. Je veľká škoda,že nás chodí na zápasy 11 možno 12 a nie je koho v priebehu zápasu prestriedať. Veď domáci mali na zápas pripravených sedemnásť hráčov. Ešte dobre, že nás obchádzajú zranenia...

 

Zostava: Kňažek-Katuša,Baník,Rigas,Piskura-Klobušovský S.,Šimko,Draganovský,Goban-Lejko,Ličák

Náhradník: Poliak

Góly: Lejko,Šimko

Žltá karta: Goban

 

(ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

 ZÁPAS 14.KOLA III.A TRIEDY:

 

RUSKÁ N. VES - CHMEĽOV

                        5:2 (2:1)

 

22.4.2012

Zápas sa začal našou veľkou šancou, ktorú ako to v tomto súťažnom ročníku býva pravidlom zahodil Oskar Poliak. Ten sám pred brankárom ho nechal vyniknúť. Prišla však 3 minúta stretnutia a náš najlepší strelec Jozef Šimko hlavou do prázdnej brány otváral skóre. Asi prvý gól prišiel veľmi skoro, lebo potom sa domáci hráči upokojili a z ich strany to bol jeden s tých slabších výkonov. Ešte dobre, že v 26 min. peknou strelou zvyšoval na 2:0. Hostia sa viac a viac dostávali do šancí a mali aj viac z hry a v 43 min. sa im podarilo utešeným volejom znížiť na rozdiel gólu. Polčas sa skončil nakoniec 2:1. Naši hráči sa ani poriadne nedokázali poobzerať a v 47 min. sapodarilo hráčom Chmeľova parádnou strelou do ľavého horného rohu vyrovnať na 2:2. Nie prvý krát sme saocitli v sitácii, že sme vyhrávali dvojgólovým rozdielom ale o ten sme aj dnes prišli. V 59 min. však prišlo striedanie, keď Staška nahradil Goban a už to bola iná Ruska N. Ves. Už to začalo v šestnástke Chmeľova "horieť". V 66 min. svojím druhým gólom v stretnutí zvyšoval na 3:2  dobre harjúci Jožko Šimko, ktorý ak by viac potrénoval tak by to mohlo byť z jeho strany ešte lepšie. Po ďalších nevyužitých šanciach prišla chyba v obrane Chmeľova, ktorý už skôr myslel na útočenie a samostatný únik dokázal v 83 min. s ľahkosťou premeniť Lukáš Ličák. V 85 min. sa konečne dočkal aj jeden z najväčších "zahadzovačov šancí! v mužstve Oskár Poliak a svojím volejom a krížnou strelou k pravje tyči nedal brankárovi Chmeľova žiadnu šancu. Hostia sa ešte snažili urobiť niečo zo stretnutám, ale v druhom polčase dobre hrajúca obrana s dobre chytajúcim Rudom Dupkalom už nepripustila k žiadnej zmene na konečnom výsledku tohoto stretnutia. 

 

Zostava: Dupkala-Katuša,Rigas,Baník,Piskura-Ličák,Šimko,Draganovský,Staško-Lejko,Poliak

Náhradník: Goban

Góly: Šimko 2,Ličák 2,Poliak

Žltá karta: Baník

(ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

ZÁPAS 13.KOLA III.A TRIEDY:

 

LEMEŠANY - RUSKÁ N. VES

                      0:2 (0:0)

 

15.4.2012

 Zápas sa začal viac než svižne a obe mužstvá si na začiatku stretnutia vypracovali pár dobrých príležitostí, ale vďaka dobre chytajúcim brankárom sa skóre nemenilo. Domáci sa dostali do vyloženejších šancí, aj vďaka tomu, že v obrane chýbali zranený Dano Klobušovský a Miro Goban. Takže trvalo nejaký čas kým si nový hráči zvyknú na seba. V prvom polčase to bolo ešte rozhárané, ale v druhom sa hráči Lemešian nedostali do žiadnej vyloženej šance. Zlom stretnutia nastal, keď domáci brankár po faule naň si neudržal nervy a bez lopty kopol Laciho Staška. Rozhodca Onderišin ho okamžite vylúčil a domáci museli postaviť do brány hráča z poľa a vyše 20 minút hrali o jedného hráča menej. Potom to už bolo dobývanie domácej brány. Dočkali sme sa však až v 85 minúte keď hlavou dával náš gól na 1:0 Martin Lejko. Ten istý hráč v 88 minúte pekne vysunul Slava Klobušovského, ktorý v samostatnom úniku nedal šancu brankárovi Lemešian. Domáci sa v závere ešte snažili niečo urobiť s výsledkom, ale už žiadnu väčšiu šancu si nevypracovali. V tomto zápase treba pochváliť celé mužstvo za bojovnosť a obetavosť. A ešte jedna zaújimavosť-konečne sa nám podarilo zvíťaziť, veď naše posledné víťazstvo v súťažnom ročníku 2011/2012 sme dosiahli ešte 11.9.2011 proti Ličartovciam. 

 

Zostava: Dupkala-Katuša,Baník,Rigas,Piskura-S.Klobušovský,Draganovský,Šimko,Hanudeľ-Lejko,Staško

Náhradníci: Poliak,Kňažek

Góly: Lejko,S.Klobušovský

Žlté karty: Staško,Draganovský,S.Klobušovský,Šimko

 

 (ďalšie foto vo fotogalérii)

 

 

 

ZÁPAS 12.KOLA III.A TRIEDY:

 
 RUSKÁ N. VES - ŠARIŠSKÉ BOHDANOVCE
 

                      2:2 ( 2:1)

 

8.4.2012

Ďalší zápas v tomo súťažnom ročníku, ktorý sme mali či už dobre rozohratý, alebo sme mali kopec šancí, alebo sme jednoducho lepší a aj tak sa nám ho nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Jasne rozohratý zápas sme nakoniec nedotiahli do víťazného konca  aj vďaka dvom gólom, ktoré tak trocha idú na vrub nášho brankára. Veď dostať dva góly zo vzdialenosti 30 či 40 metrov je dosť na zamyslenie. Okrem tých dvoch gólov v našej bráne stojí zaovšimnutie zranenie hrajúceho trénera Dana Klobušovského. ten musel už v 10 min. nedobrovoľne opsutiť hraciu plochu. Ostáva nám dúfať, že to nebude nič vážne a z jeho návratu sa budeme tešiť už čoskoro. Ale poďme späť k zápasu. Zápas sa začal veľkými šancami na obidvoch stranách, ale ti eostali nevyužité. Zápas sa hral za chladného počasia a silného vetra, ktorý nám v prvom polčase pomáhal dostávať sa do šancí. Po pár nevyužitých šancí prišla 18 min. a svojím ešte len druhým tohto sezónnym gólom otváral skóre Martin Lejko. Strelou k pravej žrdi nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. v 33 min. zvyšoval hlavou na 2:0 ďalší náš strelec Lukáš Ličák. Slabo pískajúci hlavný rozohodca spolu zo svojím asistentom neuznali regulárny gól, keď hráč hostí vykopával loptu jasne z brány. Už sme si mysleli, že je po zápase, ale táto sezóna je o niečom inom ako tá predchádzajúca. V 43 min. po strele z priameho kopu z 30 či 40 metrov skončila na počudovanie v našej sieti. A takto sa skončil prvý polčas. Hostia sa v druhom polčase s pomocou silného vetra nedsotávali do streleckých príležitostí, ale prišla 75 min. a ďruhá strela z väčšej vzdialenosti a bolo vyrovnané. Zápas sa nakoniec skončil nerozhodným vsledkom, aj keď hlavný rozhodca ukončil stretnutie v 43 min. Asi mu bola zima... Ešte niečo pre štatistov- naša strelecká nemohúcnosť v tomto súťažnom ročníku trvala neuveriteľných 506 minút. Treba len dúfať, že také niečo sa už nezopakuje.

 

Zostava: Kňažek-Goban,D.Klobušovský,Rigas,Katuša-Piskura,Šimko,Draganovský,Ličák-Lejko,Poliak

Náhradníci: Baník,Choma,Hanudeľ,Kaštovský,Dupkala

Góly: Lejko,Ličák